Hakkımızda

Aslanlar alüminyum 1980 yılında kuruldu.  Ana faaliyet konularından biri olan su ısıtma sektöründe kısa sürede gelişerek, sektörün lider kuruluşları arasında yer aldı. Halen üretimi devam eden Güneş Kollektörleri' nin  bu günde yurt içi ve yurt dışı satışlarına devam etmektedir.

Aslanlar alüminyum 1990 yılında ise, kendi ihtiyacı olan alüminyum profili karşılamak amacı ile bünyesinde 900 ton üretim kapasiteli bir tesis kurdu.

Tüm kazancını kendi işine yatıran Aslanlar alüminyum, üretim kalitesindeki ''Kılı Kırk Yarma'' anlayışı ve piyasadaki etik davranışı sayesinde sürekli büyüyerek sektörün öncülerinden olma trendini hep yakaladı.

Kuruluşundan bu yana yatırımlarını kesintiye uğratmayan Aslanlar alüminyum, 2003 yılında 1000 tonluk ve 2006 yılında da 1200 tonluk alüminyum profil çekme  ve 2010

yılının ilk çeyreğinde  1800 tonluk  ,2200 tonluk profil çekme hattına üretim kapasitesini artırmıştır.Artan kapasiteyle ARGE çalışmaları ile üretimdeki ISO 9001 kalite güvence yönetimiyle üretime devam etmektedir.

Bugün Hacı Sabancı Organize Bölgesindeki tesisimiz,50000 m2 açık alan, 22000 m2 kapalı alanda, aylık 850 ton kapasiteli alüminyum profil üretim hatları ile aylık 550 ton kapasiteli Eloktrostatik Toz Boya Tesisi ve aylık 500 ton kapasiteli, Eloksal Tesisi ile üretimine devam etmektedir.

Aslanlar alüminyum,alüminyum ve sanayi profillerinin yanı sıra, WİNAS markası ile PVC kapı ve pencere sistemlerinin üretimini, ASSolar Güneş Kollektörleri, Goldplast, Euroas markaları ile üretimlerine devam etmektedirler.

Türkiye Geneli ve yurt dışında 15 ülkeye ihracatla kaliteyi ve özgüveni ön planda tutarak sizlere en iyi ve en kaliteli ürünleri sunmak için özveri ile çalışıyoruz.

Yaygın bayii ağı ile tüketiciye en iyi şekilde,kusursuz olarak ulaşmaktadır.