Hakkımızda

Aslanlar Alüminyum 1980 yılında kurulmuştur. Ana faaliyet konularından birisi olan; su ısıtma sektöründe kısa sürede gelişerek, sektörün lider kuruluşları arasında yer almıştır.

Halen üretimi devam etmekte olan güneş kollektörlerinin yurt içi ve yurt dışı satışlarına devam etmektedir.

 

Aslanlar alüminyum 1990 yılında ise, kendi ihtiyacı olan alüminyum profili karşılamak amacı ile bünyesinde, 900 ton üretim kapasiteli bir tesis kurmuştur.

Tüm kazancını kendi işine yatıran Aslanlar alüminyum, üretim kalitesindeki, "Kılı Kırk Yarma" anlayışı ve piyasadaki etik davranışı sayesinde sürekli büyüyerek sektörün öncülerinden olma trendini her daim yakalamıştır.

Kuruluşundan bu yana yatırımlarını kesintiye uğratmayan Aslanlar Alüminyum, 2003 yılında 4 inç, 2006 yılında 5.5 inç, 2008 yılında 6 inç, 2010 yılında 7 inç ve 2022 yılında 5 inç profil çekme hatları ile üretim kapasitesini artırmıştır. Artan kapasitesi ve ARGE çalışmaları ile üretimdeki ISO 9001 kalite güvence yöntemiyle üretime devam etmektedir.

Genç ve dinamik, aynı zamanda konusunda uzman kadrosuyla, gelişen teknolojiyle birlikte büyüyen ve karmaşıklaşan ihtiyaçlara doğru şekilde çözüm üretme hedefinde olan Aslanlar alüminyum,

her daim özel olan müşterilerinin kendi ihtiyaçlarına özel çözümler sunmuştur.

Bugün halen , Hacı Sabancı Organize Bölgesindeki tesisimiz, 88000 m2 açık alan ve 62000 m2 kapalı alanla; aylık 1200  ton kapasiteli alüminyum profil üretim hatları ile, aylık 900 ton kapasiteli Elektrostatik toz boya tesisi ve aylık 1200 ton kapasiteli Eloksal tesisi ile alüminyum üretimine devam etmektedir.

Aslanlar Grup, alüminyum ve sanayi profillerinin yanı sıra, WİNAS markası ile PVC kapı ve pencere sistemlerinin üretimine, ASSolar markası ile vakumlu cam tüp üretimine ve ALUAS markası ile mimari sistemler üretimine devam etmektedir.

Türkiye geneli ve yurt dışında 20 ülkeye yapmış olduğu ihracatla kaliteyi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak sizlere en iyi ve en kaliteli ürünleri sunmak için büyük bir özveri ile çalışmaktadır.